X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Fronthof

Selský šenk v Völs am Schlern 

Fronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - Dolomiten
Fronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - DolomitenFronthof - Völs am Schlern - Pokoje k pronájmu - Dolomiten
Fronthof
Rodina Kompatscher
Bühelweg 2
39050 Völs am SchlernVöls am Schlern
tel. +39 0471 601091
info@fronthof.com www.fronthof.com
na upomínkovém lístku
Otevírací doba
Otevřeno od března do května v neděli v poledních hodinách, v červenci a srpnu od úterý do čtvrtka od 12 do 23 hodin, v září ve středu a čtvrtek od 12 do 23 hodin, v pátek a sobotu jen v poledne, v říjnu a listopadu od středy do neděle od 12 do 23 hodin. Doporučujeme objednání předem.
Prodej na statku: Špek a klobásky Kaminwurzen.
Popis statku
První úřední zmínka o statku pochází z roku 1379, díky tomu je Fronthof považován za největší dochovanou selskou stavbu Jižního Tyrolska postavenou z kamenných kvádrů v příkré stráni. Stará, dřevem obkládaná selská světnice, nabízí ideální zázemí pro slavnostní příležitosti a turisty putující po stezce „Oachner Höfeweg“ zve k příjemnému odpočinku.
Jídlo a pití
Špek, klobásky „Kaminwurzen“, špekové knedlíky, taštičky Schlutzer. Na podzim pečená žebra, zabíjačkové prkénko, jelita, kaštany, sladké „Kloatzenkrapfen“. Na jaře a v létě nudle „Schupfnudel“, tvarohové knedlíky, taštičky se sezonní náplní, pokrmy z vlastního hovězího a vepřového, chřestová jídla. Šťávy: jablečná, malinová, bezová a mátová.
Naše vína
Weißburgunder ‘16 voní po jablcích s exotickým závanem ananasu. Sylvaner ‘16 nabízí decentní neutralitu, ale také jemnou ovocnost. Ve vínu Kerner ‘16 lze vypozorovat typické citrusové a decentní marakujové tóny. Blauburgunder ‘15 je velmi vydařeným vínem, jeho vůně je typická zdrženlivá. Zweigelt ‘15 je typicky ovocný.
Autem
Z Blumau jeďte směrem na Tiers. Z hlavní silnice odbočte do Völser Aicha a asi po 200 metrech před kostelem odbočte doprava. Po 300 metrech budete u šenku.
Pěšky
Stezka Oachner Höfeweg vede od hradu Prösels i z obce St. Katharina ke statku Fronthof (asi 1,5 hodiny).
Nákres příjezdu pro vás na cestu