X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Život na statku
Tradice a zvyky

Tradice a zvyky

Poznejte zvyky a tradice Jižního Tyrolska

Zvyky, tradice, historie, pověsti a mýty, stará řemesla a život na venkově - to vše tu můžete zažít. Statky v Jižním Tyrolsku zůstaly stejné až dodnes, v průběhu času se tu změnilo jen málo ze selské kultury a alpské přírodě. Především mladá generace se angažuje na zachování tradic Jižního Tyrolska.

Tradice a zvyky v Jižním Tyrolsku

Uzavřený statek v Jižním Tyrolsku

Uzavřený statek

Obraz jihotyrolské krajiny charakterizují rozptýlené usedlosti. Statek tvoří mýtiny s domem a stodolou a okolní pozemky.
Detail
Ploty v Jižním Tyrolsku

Ploty v Jižním Tyrolsku

Ploty patří odjakživa do kulturní krajiny, protože oddělují pole a pozemky, lemují cesty a ulice a jsou k vidění také na horských pastvinách.
Detail
Modrá zástěra v Jižním Tyrolsku

Modrá zástěra

Návštěvníci Jižního Tyrolska si hned všimnou, že sedláci nosí v pracovní dny modrou zástěru. Bez modré zástěry, která se nosí až ke kolenům, se cítí oblečeni jen napůl.
Detail
Masopustní tradice v Jižním Tyrolsku

Masopustní tradice v Jižním Tyrolsku

Stejně jako lidé z Jižního Tyrolska tak i jejich slavnosti mají zvláštní šarm. V době karnevalového veselí tu mohou návštěvníci zažít zvláštní tradice a zvyky.
Detail