X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Advent na statcích v Jižním Tyrolsku

Advent pro požitkáře a pro ty, kdo rádi objevují

Selský advent v Jižním Tyrolsku: punč a placičky Krapfen

Advent v Jižním Tyrolsku na statku
Když se nad statkem setmí a svítí jen vyhřátá světnice, vane domem známá vůně. Pomáhat během adventu při modelování, vyrypování a zdobení placiček mohou především děti, pečení převezme selka. Poté se všichni společně posadí ke stolu ke svařenému vínu nebo dětskému punči a k praskajícímu ohni v kamnech.

Předvánoční čas je v každém údolí a obci odlišný a vždy umí překvapit. Nejlepší péče čeká na hosty právě v adventní době na statku v Jižním Tyrolsku, kde lze zažít zvyky a tradice. Adventní trhy, průvody a staré zvyky jsou ve venkovském Jižním Tyrolsku stále ještě jedinečným zážitkem. Daleko od ruchu měst mohou návštěvníci poznávat autentické tradice a opravdové čertovské postavy: když dřevěný osel za strašlivého hluku loví démony, pohybující se stromy šíří strach a úzkost a zničehonic začnou zpívat, vesnice svítí teplým světlem a z historických hradebních zdí se ozývá hudba a sborové zpěvy - zde najdete všechny akce.

Kromě návštěvy vánočních trhů se statky značky Roter Hahn výborně hodí k aktivitám v zimní přírodě, například na sněžnicové túry, zimní turistiku nebo na sáňkování.

Působivé ubytování u Roter Hahn v době adventu

Pronajímatelé pod značkou Roter Hahn zvou na poznávání selské kultury, na pečení cukroví a chleba se selkou nebo na vyřezávání ze dřeva se sedlákem.
k vyhledávání statku