V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Advent na statcích v Jižním Tyrolsku

Advent pro požitkáře a pro ty, kdo rádi objevují

Selský advent v Jižním Tyrolsku: punč a placičky Krapfen

Advent v Jižním Tyrolsku na statku
Když se nad statkem setmí a svítí jen vyhřátá světnice, vane domem známá vůně. Pomáhat během adventu při modelování, vyrypování a zdobení placiček mohou především děti, pečení převezme selka. Poté se všichni společně posadí ke stolu ke svařenému vínu nebo dětskému punči a k praskajícímu ohni v kamnech.

Předvánoční čas je v každém údolí a obci odlišný a vždy umí překvapit. Nejlepší péče čeká na hosty právě v adventní době na statku v Jižním Tyrolsku, kde lze zažít zvyky a tradice. Adventní trhy, průvody a staré zvyky jsou ve venkovském Jižním Tyrolsku stále ještě jedinečným zážitkem. Daleko od ruchu měst mohou návštěvníci poznávat autentické tradice a opravdové čertovské postavy: když dřevěný osel za strašlivého hluku loví démony, pohybující se stromy šíří strach a úzkost a zničehonic začnou zpívat, vesnice svítí teplým světlem a z historických hradebních zdí se ozývá hudba a sborové zpěvy - zde najdete všechny akce.

Kromě návštěvy vánočních trhů se statky značky Roter Hahn výborně hodí k aktivitám v zimní přírodě, například na sněžnicové túry, zimní turistiku nebo na sáňkování.

Působivé ubytování u Roter Hahn v době adventu

Pronajímatelé pod značkou Roter Hahn zvou na poznávání selské kultury, na pečení cukroví a chleba se selkou nebo na vyřezávání ze dřeva se sedlákem.
k vyhledávání statku