V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Feráty v Jižním Tyrolsku

Lezení po svislých stěnách Dolomit

Feráty v Jižním Tyrolsku a v Dolomitech
V Jižním Tyrolsku existuje více než 30 ferat, které se svými svislými stěnami, hlubokými průrvami a velkými skalními masivy čekají na své dobytí. A mnoho jihotyrolských statků je díky své poloze ideálním výchozím bodem pro krásné túry po těchto zajištěných cestách.

Italské označení pro feraty je „Via Ferrata“. V překladu to znamená „železná cesta“ a velmi trefně to vystihuje charakter moderního horolezectví. Cesty doplňují pevně instalovaná železná lana a stupínky, také nejčastěji ze železa.

Už před stovkami let sloužily žebříky a lana sedlákům na spojovacích cestách mezi statky, vesnicemi, vysoko položenými a těžko přístupnými horskými pastvinami. S velkou námahou vznikaly nejčastěji ze dřeva. Tyto žebříky a lana byly předchůdci dnešních moderních ferat v Jižním Tyrolsku. Mnoho z nich vzniklo v Dolomitech během první světové války, aby sloužily vojákům a jejich zásobování na dolomitské frontě. Dodnes připomínají tuto horskou válku.

Abyste se dnes mohli bezpečně pohybovat na stezkách „Via Ferrata“, potřebujete vhodné horolezecké vybavení: horolezeckou sadu (speciální bezpečnostní systém pro feraty), lezecký pás, helmu a také nesmíte mít strach z výšek a musíte mít jistou chůzi. Z některých ferat v Jižním Tyrolsku není možné vystoupit a vrátit se stejnou cestou zpátky.

Feraty v Dolomitech patří díky jedinečné kulise k nejkrásnějším v celých Alpách. Úchvatným horským světem Dolomit vedou dobrodružné feraty všech náročností až k samotným vrcholům těchto hor - pro nadšence horolezectví je to jedinečný zážitek.

Dovolená na statku v blízkosti ferat

Feráty a dovolená na statku
Feraty v Dolomitech:
Alpinisteig, Bonacossaweg, Großer Roßzahn, Günther-Messner-Steig, Hochbrunnerschneide, Kesselkogel-Klettersteig, Kleine Cirspitze, Latemartürme-Klettersteig, Laurenzi-Klettersteig, Masaré, Maximilian, Paternkofel, Peitlerkofel, Pisciadù, Pößnecker, Rotwand-Kettersteig, Santnerpass, Sass Rigais, Scalette Weg-Passo Lausa, Schusterplatte, Sextner Rotwand, Toblinger Knoten a mnohé další

Dovolená na statku v blízkosti ferat:
> Apartmány a pokoje k pronájmu na statku v Dolomitech