V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dovolená v Jižním Tyrolsku
Roční období
Podzimní dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Podzimní dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Sklizeň se vším všudy!

Podzimní dovolená v Jižním Tyrolsku
Stín se prodlužuje a první listy získávají novou barvu. Na statcích to znamená jediné: je čas vytvořit zásoby a poklady, které nakupily v létě a na podzim zahrady a pole, uskladnit na zimu. Poté se začnou kupit pestře pomalované skleničky s marmeládami a kompoty ve spižírně, ovoce a zelenina míří do sklepa, vedle sebe se řadí láhve s vínem a šťávami.

Podzim v Jižním Tyrolsku je nedílně spjatý se slavnostmi „Törggelen“, starým zvykem s pevným místem v koloběhu selského roku. Slaví se v útulných šencích typu Buschenschank, které je možné navštívit také v rámci túry. Čerstvý podzimní vzduch probudí chuť na ochutnání „Nuien“, mladého vína. Žízeň dětí uhasí „Sußer“, nekvašená šťáva z hroznů. A k tomu všemu jsou pořádně propečené kaštany „Keschtn“, a vydatná jihotyrolská selská kuchyně.

Obzvlášť zajímavá je podzimní dovolená v Jižním Tyrolsku nejen pro fajnšmekry, ale také pro „milovníky vína“: Na dovolené na vinařském statku máte jedinečnou příležitost zažít na vlastní kůži napínavou práci spojenou se zpracováním vína - a samozřejmě nesmí chybět ani ochutnávka!
> Statky, které nabízejí ochutnávky vlastních vín

Kdo se chce dozvědět více o jihotyrolských vínech a láká ho zažít sklizeň „v přímém přenosu“ nebo si chce prostě jen užívat u sedláků, přijde si během podzimní dovolené na statku na své.

> Podzimní dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Roter Hahn v měsíci…