V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dětský ráj
Mláďata na statku

Mláďata

Fotoshow mláďata

„Není sladké!“ - Toto zvolání je pravidelně slyšet v době Velikonoc na jihotyrolských statcích. Na jaře je tu všechno obzvlášť roztomilé. Všude to pípá, kňourá a mňouká, když zvířata ze statku představují své potomky.
V naší Fotoshow můžete obdivovat malé zvířecí obyvatele.
Kuře se rychle učí

Kuře se rychle učí

Sotva se vylíhlo, už je tak roztomilé: kuřátka mají hebké opeření. Když jim jsou asi čtyři měsíce, pokouší se malý kohoutek o kokrhání.
První krůčky králíka

První krůčky králíka

To je ale námaha! První krůčky-skoky stojí mládě s dlouhýma ušima hodně sil. A přitom se dá tak krásně odpočívat v ruce u malé návštěvnice statku.
Kůzle se rádo mazlí

Kůzle se rádo mazlí

I když pořád mečí, takové pohlazení dělá malému kůzleti moc dobře - když se k němu zrovna neskloní táta kozel nebo máma koza.
Kotě ze statku poznává svět

Kotě ze statku poznává svět

Kde je myš? Koťata se rodí slepá. Ale asi už po jednom týdnu začnou oči otvírat a po pár dalších týdnech je na řadě první poznávací túra. Děti jako parťáci na hraní jsou vítány.
Klubko vlny je v klidu

Klubko vlny je v klidu

Heboučké a sněhobílé: jehňátka se jim říká až do půl roku. Od jednoho roku už dodávají rodině ze statku vlnu a mléko. Navíc slouží jako sekačky na trávu - šťavnatou trávu totiž mají nejraději.
Vstávej telátko

Vstávej telátko

Krávy se rodí už hotové se vším všudy: s otevřenýma očima, silnými nohama, na které se dokonce brzy po narození samy postaví. Telátka ocení podrbání na hlavě.
Drzé štěně

Drzé štěně

Na ty se nikdo nemůže zlobit: malým uličníkům se promíjí rozkousnuté papuče nebo ušpiněná pohovka. Malí i velcí roztávají při pohledu na ustarané vrásky, velké oči a srdečné „haf“.
Láska ke koním

Láska ke koním

Malí poníci nebo hříbátka by si měli co možná nejdříve začít zvykat na lidi, nejlépe opatrnými dotyky. Jen tak může vzniknout přátelství na celý život. Jezdit se však na koních smí, až když jim jsou tři roky.