X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Šenky
Sezonní kuchyně ze statku
Přírodní nápoje to je zážitek

Přírodní nápoje - to je zážitek

Domácí bezové, vinné, rybízové nebo malinové šťávy jsou zdravé

Zdravé šťávy ze statku
Konečně je to tady - mírné teploty. Lákají nejen na venkovní aktivity, ale zároveň stoupá chuť na osvěžení studenými nápoji. Výživoví experti radí hodně pít především v teplých měsících.

Ale pozor: Pokud se dá věřit reklamě, pak je možné hasit žízeň sportovců jen iontovými nápoji, děti zase prý potřebují pro svou pohodu šťávy s vitaminovými přísadami a pro ty, kteří hledí na své zdraví, jsou nejlepší wellnessové nápoje. Seznam látek obsažených v těchto nápojích však leccos prozradí: hlavní surovinou je cukr, o chuť se starají aromatické přísady a o barvu barviva.

Existují i lepší alternativy: Po nároční túře dodá všechny důležité minerály přírodně zakalená jablečná šťáva od sedláků a když se zředí s vodou, výborně uhasí žízeň. Domácí bezová, vinná, rybízová nebo malinová šťáva je zdravá a chutná lahodně také v horkých dnech.

Je moc dobré, že máme selské šenky značky „Roter Hahn“ . Dávají příležitost užít si domácí šťávy z produktů ze statku a své tělo i ducha potěšit plody přírody. Nenechte se překvapit, když vaše děti po zážitku s malinovou šťávou budou napříště odmítat obvyklé šťávy. Především malé děti umí ocenit opravdový původ odrážející se v chuti.

> Selské šenky