V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Šenky
Sezonní kuchyně ze statku
Přírodní nápoje to je zážitek

Přírodní nápoje - to je zážitek

Domácí bezové, vinné, rybízové nebo malinové šťávy jsou zdravé

Zdravé šťávy ze statku
Konečně je to tady - mírné teploty. Lákají nejen na venkovní aktivity, ale zároveň stoupá chuť na osvěžení studenými nápoji. Výživoví experti radí hodně pít především v teplých měsících.

Ale pozor: Pokud se dá věřit reklamě, pak je možné hasit žízeň sportovců jen iontovými nápoji, děti zase prý potřebují pro svou pohodu šťávy s vitaminovými přísadami a pro ty, kteří hledí na své zdraví, jsou nejlepší wellnessové nápoje. Seznam látek obsažených v těchto nápojích však leccos prozradí: hlavní surovinou je cukr, o chuť se starají aromatické přísady a o barvu barviva.

Existují i lepší alternativy: Po nároční túře dodá všechny důležité minerály přírodně zakalená jablečná šťáva od sedláků a když se zředí s vodou, výborně uhasí žízeň. Domácí bezová, vinná, rybízová nebo malinová šťáva je zdravá a chutná lahodně také v horkých dnech.

Je moc dobré, že máme selské šenky značky „Roter Hahn“ . Dávají příležitost užít si domácí šťávy z produktů ze statku a své tělo i ducha potěšit plody přírody. Nenechte se překvapit, když vaše děti po zážitku s malinovou šťávou budou napříště odmítat obvyklé šťávy. Především malé děti umí ocenit opravdový původ odrážející se v chuti.

> Selské šenky