V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Ebner

Selský šenk am Ritten 

Ebner - Atzwang  - Ritten - Pokoje k pronájmu  - Bozen a okolí
Ebner
Rodina Unterthiner
Atzwang 18
39054 Ritten / AtzwangRitten / Atzwang
tel. +39 0471 353386
Mobil +39 339 6952992
info@weingutebner.it www.weingutebner.it
na upomínkovém lístku
Roter Hahn (červený kohout)
Otevírací doba
Od března do půlky května otevřeno v neděli od 12 hodin. Od začátku října do poloviny prosince otevřeno od středy do soboty od 18 hodin a v neděli od 12 hodin. Prosíme o objednávky předem.
Prodej na statku: víno.
loading
Popis statku
Vinařský statek Ebnerhoff leží na úpatí náhorní plošiny Rittner Hochplateau obklopený terasovitými vinicemi. Mladá rodina provozuje tradiční šenk typu Buschenshank s velkým nasazením a své hosty si předchází skvělým vlastním vínem a typickými tyrolskými jídly.
Jídlo a pití
Špek, sýry, čatní. Kroupová polévka, polévka se špekovými a játrovými knedlíky, špenátové a sýrové knedlíky, taštičky Schlutzer, taštičky s dýní, pečivem Schüttelbrot nebo s brambory. Žebra a králičí pečeně s restovanými brambory, zelenina a špekový salát. Koblihy, buchty. Na jaře pampeliškový salát, chřest s vařenou šunkou. Na podzim domácí klobásky se zelím, prejt, uzená krkovice, v neděli kaštanová srdíčka. Šťávy: malinová, rybízová a jahodová.
Naše vína
Veltliner ‘17 má výbornou harmonii mezi kyselostí a plností. Sauvignon ‘17 vykazuje aroma typické pro svou odrůdu s lehkým závanem zbytkového aroma. Weißburgunder ‘17 připomíná jablka a bílé květy. Gewürztraminer ‘17 je velmi elegantní a jemný ve své koncovce. Po třešních a vanilce voní Vernatsch ‘17. Zweigelt ‘16 je příjemně lehký při skvělé plnosti. Blauburgunder ‘16 je velmi elegantní a kvalitní víno.
Autem
Ze směru od Bolzana vjedete do obce Atzwang a asi po 100 metrech odbočíte doleva. Pokračujte po této silnici 2 km a za malým dřevěným mostem odbočte doleva. Po 500 metrech dojedete k šenku.
Pěšky
Z centra vesnice Atzwang po staré silnici směrem na jih. Za Křížem odbočte doprava a jděte po stezce Kirchsteig až ke statku Ebnerhof (35 minut). Anebo po Kaštanové stezce na náhorní plošině Ritten podle značení u statku Nockhof směrem na Atzwang (35 min).
Nákres příjezdu pro vás na cestu
Aktivity v okolí
Bozen
Od.13,5 km
Bozen
Nearest town for a stroll
Zobrazit na mapěpodrobnosti
South Tyrol Museum of Archaeology - Ötzi
Od.13,9 km
Cornedo Castle
Od.11,2 km
Cornedo Castle
castles and fortresses
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Zundlhof
Od.11,2 km
Zundlhof

Zundlhof

Fam.Helmuth Ramoser
Zobrazit na mapěpodrobnosti
School Museum Bolzano
Od.11,3 km
Untermoserhof
Od.11,9 km
Untermoserhof

Untermoserhof

Fam.Georg Ramoser
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Kandlerhof-Erbhof
Od.11,9 km
Kandlerhof-Erbhof

Kandlerhof-Erbhof

Fam.Martin Spornberger
Zobrazit na mapěpodrobnosti
S. Maddalena hill
Od.12 km
Steidlerhof
Od.12 km
Steidlerhof

Steidlerhof

Fam.Claudia and Rudi Gasser
Zobrazit na mapě
Farm Holidays
Farm inns
Trögler-Hof
Od.12,4 km
Trögler-Hof

Trögler-Hof

Fam. Rottensteiner
Zobrazit na mapěpodrobnosti
Na mapu jižního Tyrolska