V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dovolená v Jižním Tyrolsku

Dovolená v Jižním Tyrolsku

Vítejte na jižní straně Alp: v Jižním Tyrolsku!

Zažijte Jižní Tyrolsko, různorodou krajinu, která tvoří jeden jedinečný celek. Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku znamená: Na jedné straně impozantní horský region se vznešeným Ortlerem, 350 dalších třítisícovek, rozsáhlé ledovce a horské pastviny se šťavnatou trávou a bylinami. A potom Dolomity se svými zubatými vršky - vytvořené v době ledové ze zkamenělých korálů.

Pro Jižní Tyrolsko je charakteristická poloha na slunečné straně Alp, známá jsou také ale jeho údolí, která přecházejí až do nížin.

Dobrou pětinu rozlohy Jižního Tyrolska zabírá sedm národních parků, aby chránily jedinečný horský svět s jeho lesy a jezery. Krajina je protkána vyznačenými turistickými trasami.

Kdo chce prožívat umění všemi svými smysly, je na dovolená v Jižním Tyrolsku na správném místě. Četné kostely, ale především mnoho hradů a zámků, jsou svědky vývoje architektury a vytvářejí úzké spojení s rozmanitou krajinou.

Velký význam mají v Jižním Tyrolsku tradice. K běžnému životu zde patří nošení krojů, působení ve spolcích nebo v dechových kapelách.

Jihotyrolané rádi slaví: Země je známá svými pestrými slavnostmi, převleky a průvody. A je přitom jedno, jestli se jedná o německou, italskou nebo ladinskou jazykovou skupinu: Všichni tu žijí v harmonii a mají radost, když mohou pomoci druhému.

Společné působení kultur se odráží v kuchyních. V Jižním Tyrolsku se potkávají alpské chutě ideálním způsobem s italskou finesou. A k dobrému jídlu patří dobré víno z Jižního Tyrolska. Dobrou chuť!

Přejeme Vám nádhernou dovolenou v Jižním Tyrolsku, v samém srdci Alp!