V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v okolí přírodního parku Trudner Horn

Dovolená na statku v Okolo přírodní parku Trudner Horn
Dovolená na statku v oblasti okolo přírodního parku Trudner Horn slibuje řadu zajímavostí: dozvíte se spoustu informací, budete rozjímat a dokonce zažijete mnohá dobrodružství.

Rozlehlý přírodní park je se svou druhovou pestrostí a 400 kilometry turistických tras, lesy plnými života a zelenými loukami zajímavý sám o sobě. Kromě toho oblast nabízí řadu dalších zajímavých bodů, které stojí za návštěvu: od historických obcí, přes poutní místa, až ke zkamenělým svědkům historie Země. Dovolená na statku v přírodním parku Trudner Horn je zárukou nejpestřejších zážitků.

Apartmán u přírodního parku Trudner Horn: porozumět přírodě:
Obyvatelé oblasti okolo přírodního parku vyzařují jasné propojení s přírodou a tradicemi. Vše se snaží přenést i na své hosty. Z tohoto důvodu byl například přestavěn starý mlýn v Trudenu na návštěvnické centrum přírodního parku. Příchozí se zde dozví o fauně a flóře z okolí a také o tradicích a uměleckých řemeslech, které představují život sedláků. Nejdůležitějším cílem je zprostředkovat dětem správný vztah k přírodě.

„Grand Canyon Jižního Tyrolska“:
Stejně atraktivní je pro celou rodinu návštěva soutěsky Bletterbachschlucht na úpatí hory Weißhorn. V roce 2009 se na seznamu světového dědictví UNESCO objevila jako „Grand Canyon Jižního Tyrolska“. Roztahuje se do délky asi osm kilometrů a je hluboká 400 metrů. Zajímají se o ni především geologové, její vodou uvolněné vrstvy hornin nám vysvětlují vývoj Země za posledních 260 milionů let. Také laikové a hlavně mladí návštěvníci tu mají co obdivovat: V soutěsce bylo nalezeno mnoho fosilií mušlí, šneků a dokonce i dinosaurů. K vidění jsou v GEO muzeu Radein. Co když leží nějaká zkamenělina v rokli dodnes?

Pouť v horách:
Kdo dává přednost rozjímání před dobrodružstvím, pro toho se přesně hodí poutní stezka z místa Aldein ke klášteru Maria Weißenstein. Původní kapli postavil v roce 1553 horský sedlák Leonhard Weißensteiner poté, co se mu prý zjevila Panna Marie a uzdravila ho z nemoci. Dnes tuto barokní stavbu obývá řád Servitů, její původ se datuje k roku 1654. Křížová cesta se 14 zastaveními vede klidným smíšeným lesem a dále přes modřínové louky okolo tradičních statků. Poutní stezka má nenáročné stoupání a dá se ji zvládnout zhruba za dvě hodiny, je proto vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

Historická místa v přírodním parku:
Dovolenou v apartmánu u přírodního parku Trudner Horn lze také využít k poznávání hlubší historie této oblasti. Milovníci historie mohou vyrazit na kole do průsmyku San-Lugano-Pass, kde je možné si prohlédnout rakouské vojenské pozice. Obranné zákopy jsou reliktem první světové války, o čemž se na místě dočtete více informací. Hobby-historiky a příznivce sportu potěší túra k prastarými sídlům v jen o několik kilometrů vzdáleném místě Altrei. Každá obec v okolí přírodního parku představuje návštěvníkům svůj každodenní život, který dovede vzbudit nejeden údiv. Ať už se jedná o staré vápenky v Altrei a v Truden či o funkční výtahový mlýn v návštěvnickém centru přírodního parku. Pozornost poutají také církevní oslavy a slavnosti spojené se sváděním krav do údolí. V horských vesnicích okolo parku Trudner Horn tradice volně splývají s běžným životem – není divu, tradice přece vznikají z každodenního života.

Proč strávit dovolenou v okolí přírodního parku Trudner Horn? :
  • 400 kilometrů turistických stezek
  • Působivá soutěska Bletterbachschlucht, „Grand Canyon Jižního Tyrolska“
  • Kulturní zajímavosti, poutě, historie a selské tradice

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Altrei

Dovolená na statku v Altrei

Kdo tráví dovolenou na statku v Altrei, seznámí se s malou enklávou: Jihotyrolská obec Altrei leží v italsky mluvícím údolí Fleimstal, ostatní obce v údolí však patří k sousední jižní provincii Trentino.
Detail
Dovolená na statku v Aldein

Dovolená na statku v Aldein

Jeden zážitek není možné během dovolené na statku v Aldein vynechat: túru soutěskou Bletterbachschlucht, které se přezdívá „Grand Canyon Jižního Tyrolska“.
Detail
Dovolená na statku v Truden im Naturpark

Dovolená na statku v Truden im Naturpark

Dovolená na statku v Trudenu, v srdci národního parku Trudner Horn, je ve znamení přírody – a lidských tradic, obojí tu funguje ve vzájemném souladu.
Detail