V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená v Dolomitech

Pověstmi opředená turistická dovolená ve světoznámých horách Dolomit

Před 200 miliony let se strmý horský masiv Dolomit vztyčil z moře. Dnes je tato světoznámá horská krajina v Pustertalu a Eisacktalu cílem horolezců, lezců a dalších obdivovatelů impozantních vrcholů. Mnohé statky s nabídkou Dovolené na statku leží přímo u značených turistických tras, a jsou proto ideálním výchozím bodem na túry. Tady je turistická dovolená v Dolomitech nezapomenutelným zážitkem. Od roku 2009 patří Dolomity mezi světové dědictví UNESCO.

Ani to nevíte, ale zadržujete dech - to je ale panorama! Síla a bizarní atmosféra Dolomit překvapí každého. Hory jsou pojmenované podle francouzského mineraloga Dolomieu, který v roce 1788 zjistil, že se tito giganti skládají z větší části z neznámé horniny obsahující hořčík.

K prázdninovému regionu Dolomity patří Schlerngebiet s náhorní plošinou Seiser Alm, která je největší a nejvýše položenou horskou pastvinou v Evropě. O oblasti Rosengarten Latemar se šíří mnoho pověstí. Panoval tu král Laurin, jehož svítící Růžová zahrada (Rosengarten) je k vidění vždy při západu slunce.

Pověstmi a pohádkami opředené jsou také obě ladinská údolí Jižního Tyrolska, Grödental a Gadertal uprostřed Dolomit. Zatímco obce patří k údolí Gröden - St. Ulrich, St. Christina a Wolkenstein - se celosvětově proslavily řezbářstvím , obce údolí Gadertal (St. Martin in Thurn, Wengen, Abtei a Corvara) jsou známé jako „Viles“ (samoty) . Dnes jsou jakožto celé soubory staveb pod památkovou ochranou a dávají ráz údolí Gadertaler stejně jako zrestaurované vodní mlýny.

Nedaleko odtud leží v Pustertalu oblast Kronplatz, která zahrnuje město Bruneck a okolní obce a boční údolíčka. Severovýchodním směrem od něj se nachází malebné údolí Antholzertal a také Gsiesertal. A ještě od něco dále stojí masiv Drei Zinnen v údolí Hochpustertal, které jsou tečkou za Dolomity.

Tipy pro Dolomity

Dolomity - světové dědictví UNESCO
Pamětihodnosti
Hrad Thurn (Ladinské zemské muzeum), Grödner Heimatmuseum (St. Ulrich), sluneční hodiny - Sphärische Äquatorial-Sonnenuhr (Monte Pana/St. Christina), Stiftsmuseum v Innichen, dům Gustava Mahlera, kostelík St. Helena (Deutschnofen), jezero Karer-See, skalní pyramidy (Steinegg), poutní místo Maria Weissenstein, staré město Brunecku, Lidové muzeum Dietenheim, hrad Prösels, selské muzeum Tschötscherhof, Hrad Taufers, důlní muzeum v budově Kornkasten (Steinhaus), hornické a klimatické štoly (Prettau), Muzeum minerálů (St. Johann), Dům přírodního parku (St. Johann), Muzeum betlémů (Luttach)
Zajímavé turistické cíle
Sella-Gruppe, Grödner Joch, Col di Lana, Mühltal, přírodní park Fanes-Sennes-Prags, přírodní park Puez-Geisler, skalní pyramidy (Percha), jezero Antholzer See, Gsieser Almenweg 2000, Langkofel, Puez, Panascharte, Drei Zinnen, Pragser Wildsee, Fischleintal, Plätzwiese, cyklistická túra z Innichenu do Lienz, Völser Weiher, Langkofel a Plattkofel, Seiser Alm, Santnerpass, Masarè-ferrata, Hexenbänke a Hexenstühle (Kastelruth), vodopády Rain, jezero Neves-Stausee (Lappach), Rytířská stezka v Sand in Taufers, túra Schwarzenstein-Gipfeltour, přírodní park Rieserferner-Ahrn
Lyžařské oblasti
Alta Badia, Kronplatz, Val Gardena - Seiser Alm, Sextner Dolomiten, Karersee - Fassatal, Obereggen - Ski Center Latemar, Speikboden, Klausberg
Tipy pro běžkaře
Seiser Alm, Lavazè Joch, Antholz, Gsieser Tal,  Rein in Taufers

Dovolená na statku v Dolomitech
> Apartmány v Dolomitech
> Pokoje k pronájmu v Dolomitech

Dolomitech přehled

Dovolená na statku v Hochpustertal

Dovolená na statku v Hochpustertal

Na dovolené na statku v údolí Hochpustertal se nemusíte rozhodovat mezi kulturou a aktivním pobytem. Hochpustertal nabízí takovou rozmanitost, že mu v tomto ohledu nemůže konkurovat žádná jiná oblast.
Detail
Dovolená na statku v Okolo Kronplatzu

Dovolená na statku v Okolo Kronplatzu

Dovolená na statku v oblasti Kronplatz je velmi akční, oddechová a plná pustertalské pohostinnosti.
Detail
Dovolená na statku v Tauferer Ahrntal

Dovolená na statku v Tauferer Ahrntal

Na dovolené na statku v údolí Tauferer Ahrntal budete sice ubytovaní v bočním údolí Pustertalu …
Detail
Dovolená na statku v Alta Badia

Dovolená na statku v Alta Badia

Během dovolené na statku v oblasti Alta Badia zažijete na vlastní kůži zdejší zvyky a ladinský styl života. Na lyžaře a příznivce horských kol čeká vyhlášená Sellaronda.
Detail
Dovolená na statku v Grödnertal

Dovolená na statku v Grödnertal

Dovolená na statku v údolí Val Gardena je zcela ve znamení dolomitských vrcholů, ladinského jazyka a tradičních specialit.
Detail
Dovolená na statku v Seiser Alm - Schlerngebiet

Dovolená na statku v Seiser Alm - Schlerngebiet

Dovolená na statku v oblasti Seiser-Alm a Schlern je zcela ve znamení přírody.
Detail
Dovolená na statku v Rosengarten - Latemar

Dovolená na statku v Rosengarten - Latemar

Během dovolené na statku v oblasti Rosengarten-Latemar budete snídat pod Dolomity a obdivovat smaragdově zelené jezero Karersee.
Detail
Dovolená na statku v Villnöss

Dovolená na statku v Villnöss

Dovolená na statku v údolí bledých hor. Villnöß žil dříve téměř výhradně ze zemědělství. Dnes kromě toho sází na ekologický turismus.
Detail