V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v oblasti Seiser-Alm a Schlern: jednoduše báječná

Dovolená na statku v Seiser Alm - Schlerngebiet
Dovolená na statku v oblasti Seiser-Alm a Schlern je zcela ve znamení přírody.

Seiser Alm a sousední oblast Schlern jsou díky Dolomitům, které místu dodávají jedinečnou kulisu a určují ráz zdejší krajiny, oblíbeným přírodním regionem. Seiser Alm má rozlohu sedm krát osm kilometrů, což z něj činí největší náhorní pastvinu v Evropě. Je jako stvořená pro pěší turisty, lyžaře a skialpinisty. Na vše shora dohlíží hora Schlern, symbol Jižního Tyrolska.

Dovolená na statku v oblasti Seiser-Alm a Schlern
Odnepaměti vyháněli v létě sedláci z okolních oblastí krávy na planinu Seiser Alm. 56 kilometrů čtverečních luk a pastvin představuje opravdový ráj pro krávy. Tomu odpovídá zdejší zemědělství, které se věnuje především chovu dobytka. Většina statků má ve stájích krávy, některé také ovce, kozy, slepice a králíky. Ovoce více pěstují jen níže položené statky, malou zeleninovou a ovocnou zahradu, která se hodí na přípravu každodenního salátu, však mají u každého domu. Domácí salát můžete sami vyzkoušet na dovolené v apartmánu v oblasti Seiser-Alm a Schlern.

Kde zpívají vrabci: Kastelruth
Pokud chcete strávit dovolenou pod horou Schlern, můžete si vybírat mezi třemi obcemi: Kastelruth, Völs am Schlern a Tiers. Jedno mají společné. Všechny tři jsou ideálním výchozím místem na výlety po přírodě. Každá z nich však také má své přednosti. Jméno Kastelruth vám možná něco připomíná. Z této vesnice pocházejí Kastelruther Spatzen (vrabci), celoevropsky známá kapela věnující se lidové hudbě. Dvakrát ročně se setkávají nadšení příznivci této zpívající a hrající skupiny v Kastelruthu: v půlce června na festivalu Spatzen Open Air a uprostřed října na akci Kastelruther Spatzenfest. To však určitě není vše, co může tato obec nabídnout. Nachází se v ní údolní stanice kabinové lanovky jezdící nahoru na Seiser Alm, který je bez automobilové dopravy. Na výchozí místo k četným túrám se je tak možné dostat v pohodlí a bez auta. Zajímavými turistickými cíli jsou také pověstmi opředené zříceniny hradů Salegg a Hauenstein. Na hradě Hauenstein žil a tvořil známý středověký básník Oswald von Wolkenstein.

Plavání v horském jezeře: Völs am Schlern
Zatímco ráz krajiny obce Kastelruth určuje Seiser Alm, Völs am Schlern – jak už název napovídá – má svůj vlastní symbol: horu Schlern. Tento skalní hřbet je spojován s řadou pověstí. Čarodějky se měly na Schlernu domluvit na tanci s ďáblem. Jejich stopy tu jsou patrné i dnes. Jedna túra například vede k lavicím čarodějek, kde sídlila hlavní čarodějnice. Měla přitom výhled na celou oblast Schlernu. Kdo nemá pověsti příliš v lásce, může navštívit jezero Völser Weiher. Nachází se uprostřed jedlového lesa. Horské jezero nabídne v létě příjemné ochlazení a v zimě si na něm lze zabruslit. Ve Völs am Schlern se koná jeden z každoročních vrcholů celé oblasti. Na začátku června pořádají všechny tři obce společně akci Oswald-von-Wolkenstein-Ritt. Jedná se o středověký rytířský turnaj, jehož pomyslným patronem se stal básník pocházející z Kastelruthu Oswald von Wolkenstein.

Stolování s Rosengartenem: v Tiers
Kdo chce obdivovat během dovolené na statku v oblasti Seiser-Alm a Schlern jednu z nejkrásnějších hor Jižního Tyrolska, kterou je Rosengarten, měl by se ubytovat v obci Tiers. Tady se bude moct každý den v klidu rozhodovat, zda vyrazí za turistikou do oblasti Schlern a Seiser Alm, nebo dá přednost Rosengartenu. Tiers však boduje nejen svými turistickými příležitostmi, ale také – a to především v létě – svými kulinářskými akcemi. V červnu se na vyhlídkovém místě u jezera Weiher Wuhnleger koná Bergler Harass, na níž lze ochutnávat jihotyrolské lahůdky. Naopak v červenci láká návštěvníky jídelní stůl Bergler Tafel, který je hodně dlouhý a u něhož si lze vychutnat s výhledem na rozžhavený Rosengarten večerní menu nejlepších kuchařů z Tiers.

Proč strávit dovolenou v oblasti Seiser-Alm a Schlern?
  • Největší horská pastvina v Evropě s mnoha tipy na výlety
  • Rozmanitost: koupání v jezeře Völser Weiher, lyžování na Seiser Almu, turistika na Schlernu
  • Překrásný výhled na Schlern a Rosengarten

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Kastelruth

Dovolená na statku v Kastelruth

Během dovolené na statku v obci Kastelruth se můžete vydat po stopách básníka Oswalda von Wolkensteina a kapely Kastelruther Spatzen.
Detail
Dovolená na statku v Tiers

Dovolená na statku v Tiers

Dovolená na statku v obci Tiers se odehrává u krále Laurina, jehož panstvím je hora Rosengarten.
Detail
Dovolená na statku v Völs am Schlern

Dovolená na statku v Völs am Schlern

Během dovolené na statku v obci Völs am Schlern zjistíte, že pěkné prázdniny mohou být plné kouzel.
Detail